T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
KAHRAMANMARAŞ / AFŞİN - Afşin Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi

Haberler

Mrt

Okulumuzda Sivil Savunma Kulübü öğretmen ve öğrencileri tarafından deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi. Tatbikat sonrası Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi itfaiye personeli tarafından öğrencilere bilgilendirme yapıldı. Tatbikata gösterilen özenden dolayı öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Mrt

Çoğrafya öğretmenimiz Hakan ERDOĞAN öncülüğünde okulumuz bahçesinde ceviz fidanı yetiştirme projesinde zemin hazırlığı öğrencilerimiz tarafından titizlikle yapılmaktadır. Emeği geçen öğrencilerimize sonsuz teşekkürler.

Mrt

Projenin amacı: Eshab-ı Kehf Anadolu Lisesi olarak bu projedeki amacımız okulumuzdan mezun olup toplumda önemli yerlere gelmiş bireyleri şimdiki öğrencilerimizle buluşturarak hem mezun bireylerin hatıralarını canlandırmak hem de öğrencilerimizin motivasyonlarını yukarıya çekmek olacaktır.

Mrt

Okulumuz 12/E sınıfı öğrencilerinden Merve BOLAT 12 Mart İstiklal Marşı´nın Kabulü dolayısıyla düzenlenen yarışmada 2. olmuştur.

Ödülünü ilçemiz kaymakamı Ali Edip BUDAN´dan almıştır. Öğrencimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Ara

Okulumuz A Genç Kız Voleybol Takımı ilçemizde düzenlenen liseler arası turnuvada 3. olmuştur. Emeği geçen öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

Ara

Okulumuz A Genç Futbol Takımı liseler arası futbol turnuvasında final oynayarak 2.lik ödülünü okulumuza getirmişlerdir. Emeği geçen öğrencilerimizi ve Beden Eğitimi öğretmenlerimiz Bahattin GÜLHAN ile Yusuf ÖZGÜL´ü tebrik eder başarılarının devamını dileriz. 

Ara

Lisemizde ceviz fidanı yetiştirme projesi kapsamında ilk kazmayı vurduk. Arazi hazırlama çalışmalarına başlanmıştır. 

Süreçte çoğrafya öğretmeni Hakan ERDOĞAN öğrencilerle beraber yaklaşık 2000 adet ceviz fidanı yetiştirmeyi planlıyor. Çekirdek dikimi mart ayı içerisinde gerçekleştirilecektir. Desteklerinden dolayı okul müdüremiz Güllü DAĞLI CIRIK´a teşekkür ederiz.

Kas

Öğrencilerimizin daha sıcak bir ortamda eğitim görmelerini sağlamak adına okulumuza ısı yalıtımı yapılmaktadır. Emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

Kas

Bu yıl sıklıkla düzenlenecek olan veli ziyaretlerinde bugün 9D sınıfından Ayşe Sude YILDIZ´ ın ailesi ziyaret edildi. Davete rehber öğretmenimiz, branş öğretmenlerimiz ve okul idaresinden Güllü DAĞLI CIRIK katıldı. Öğrencimizin ailesi güzel bir sohbet havasında geçen veli ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Kas

10 Kasım Atatürk´ü Anma Günü münasebetiyle düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencimiz Tuğçe Nur KARAAĞAÇ´ a ödülünü ilçemiz Kaymakamı verdi.

Ekm

Okulumuz ilçemizde düzenlenen 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerine Bando Takımı ve Halk Oyunları Ekibi gösterileri ile renk kattı. Törende okulumuzu temsil eden tüm öğretmen ve öğrencilerimize sonsuz teşekkürler... 

May

Okulumuz öğretmenlerinin danışmanlığında öğrencilerimiz tarafindan hazirlanan projeler belediye düğün salonunda sergilendi.

May

May

Şbt

Okulumuzda 12.Sınıflara yönelik olarak Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nün hazırlamış olduğu YGS hazırlık deneme sınavı gerçekleştirildi.